Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kazimierskie atrakcje na weekend majowy

WA
Weekend majowy w Kazimierzu Dolnym zbliża się wielkim krokami
Weekend majowy w Kazimierzu Dolnym zbliża się wielkim krokami um kazimierz dolny
Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy, który w roku może potrwać nawet 9 dni pod warunkiem, że weźmiemy 3 dni urlopu. Jak co roku w maju do Kazimierz Dolnego, ściągają turyści z całego kraju, sprawdźcie jakie atrakcje miasteczko przygotowało dla wszystkich odwiedzających.

Tym razem w Kazimierzu odbędą się dwie duże imprezy kulturalno-muzyczne. Pierwszą z nich jest Majówka z Zajazdem, której celem jest zebranie pieniędzy na odbudowę szkoły. Imprezą odbędzie się od 1 do 5 maja, a wezmą w niej udział m.in.: Budka Suflera i Czerwone Gitary. TUTAJ znajdziecie więcej szczegółów.

Drugą imprezą jest organizowany po raz 6 przez fundację Czardasz, Majowy Festiwal Muzyczny. W trakcie którego, od 3 do 5 maja będzie można nie tylko posłuchać muzyki poważnej, ale także obejrzeć filmy i widowiska teatralne.

Niestety mamy również złą wiadomość dla wszystkich "fanów" kazimierskiego zamku. Nadal trwają prace konserwatorskie i jak dowiedzieliśmy się w kazimierskim urzędzie miasta wzgórze zamkowe (zamek+baszta), nie będą dostępne dla turystów, przez cały letni sezon turystyczny.

Poniżej prezentujemy program VI Majowego Festiwalu Muzycznego:

3 maja godz. 17 00
Ave Maria – recital pieśni maryjnych i gospel
Wykonawcy:
Ewa Uryga – śpiew
Piotr Wrombel – piano
Gościnnie: Ewa Warta–Śmietana – śpiew
Ewa Uryga należy do elity polskich wokalistek. Śpiewa w stylistyce jazzowej, soulowej, bluesowej oraz gospel. Jej głos wyróżnia się rozległą skalą i wielką siłą. Jest wokalistką, którą nie sposób zaszufladkować. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie. W programie m.in.: T.W.Aas, D.Foster, A.Jacobson, G.Caccini.
Zabytkowy Kościół O.O. Franciszkanów.

4 maja godz. 17 00
Przy Szabasowych Świecach
Wykonawcy:
Ewa Warta–Śmietana – śpiew
Dorota Śmietana – śpiew
Małgorzata Westrych – śpiew
Danuta Śmietana – skrzypce
Teresa Wrońska – fortepian, prowadzenie
Henryk Rajfer – śpiew, dialogi
Marek Węglarski – śpiew, dialogi
Paweł Kurasiewicz – klarnet
Waldemar Król – fortepian
Ten niezwykły koncert wypełnią najpiękniejsze utwory muzyki hebrajskiej, śpiewane w językach jidysz, hebrajskim oraz polskim, przeplatane fragmentami wierszy najsławniejszego poety żydowskiego Mordechaja Gebirtiga oraz zabawnymi dialogami – szmoncesami. Dla znawców koncert ten będzie niesamowitą gratką; dla tych, którzy pieśni żydowskich nie znają – doskonałą okazją do zapoznania się z perełkami muzyki hebrajskiej.
Synagoga ul. Lubelska 4.

4 maja godz. 19 00
Tych miasteczek nie ma już
Film zrealizowany przez Fundację oraz Rosco Polska we współprodukcji z TVP Kraków. Oficjalna premiera nastąpiła na antenie Telewizji Kraków 26 grudnia 2011r., a pierwsze powtórzenie nastąpiło 31 grudnia 2011r. W filmie wystąpili m.in. Ewa Warta–Śmietana, (w roli Rebeki Goldman), Tadeusz Jakubowicz – opiekun Synagogi w Krakowie, Leopold Kozłowski–Kleinman, a także znakomici aktorzy: Jerzy Nowak, Jerzy Trela, Piotr Pilitowski.
Synagoga ul. Lubelska 4.

5 maja godz. 17 00
Ja jestem Żyd z Wesela
Wykonawcy:
Jerzy Nowak – Hirsz Singer
Tadeusz Malak – Filip Waschütz
Melodie z epoki gra Tomasz Romanek
Adaptacja i reżyseria – Tadeusz Malak
Czas trwania przedstawienia – 55 minut
Widowisko Romana Brandstaettera w wykonaniu aktorów Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Jest to spektakl teatralny z legendarną rolą Jerzego Nowaka. Jej bohaterem jest Hirsz Singer, karczmarz z Bronowic Małych. Premiera spektaklu w Starym Teatrze odbyła się 17 grudnia 1994 r., a w jesieni ubiegłego roku miało miejsce jubileuszowe, sześćsetne wystawienie. Był wielokrotnie prezentowany na licznych festiwalach i przeglądach krajowych. Oglądali go także widzowie zagranicą m.in. w Szwajcarii, Szwecji, USA, Austrii, Ukrainie i Litwie. Więcej informacji jest dostępne w Internecie na portalu You Tube, oraz na stronie Starego Teatru.
Synagoga ul. Lubelska 4.

5 maja godz. 18 30
Tych miasteczek nie ma już
Powtórzenie projekcji filmu (szczegółowe informacje powyżej).
Synagoga ul. Lubelska 4.

5 maja godz. 20 00
Muzyczne wspomnienia – Jan Kiepura i Marta Eggerth
W 110 rocznicę urodzin Artysty (ur. maj 1902) i setną rocznicę urodzin żyjącej Marty Eggerth (ur. kwiecień 1912). W programie najsłynniejsze arie i duety operetkowe i musicalowe, a także pieśni neapolitańskie z repertuaru słynnego małżeństwa w wykonaniu: Beaty Wardak (mezzosopran), Leszka Świdzińskiskiego (tenor) oraz laureatki konkursu operetkowo–musiscalowego im. I. Borowickiej Ye–Young Sohn (sopran).
Przy fortepianie: prof. Małgorzata Westrych, prowadzenie: red. Jacek Chodorowski.
Dom Pracy Twórczej Architekta, Rynek 20.

Na koncert „Ave Maria...” wstęp wolny.
Bilety na projekcje filmu (20 PLN), koncert „Przy szabasowych świecach” oraz spektakl „Ja jestem Żyd z Wesela” (30 PLN) do nabycia w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK, Rynek 27, tel.: +48 81 881–00–46, czynne: do 30 kwietnia w godz. 8:00 – 16:00 (sobota, niedziela w godz. 10:00 – 14:30), od 1 maja w godz. 8:00 – 17:30 (sobota, niedziela w godz. 10:00 – 17:30), oraz w miejscu imprez: Synagoga ul. Lubelska 4, tel.: +48 81 881–08–94; +48 692–578–677.
Bilety na koncert „Muzyczne wspomnienia...” do nabycia w recepcji Domu Architekta (całodobowo) ul. Rynek 20, tel.: +48 81 883–55–44; +48 609–931–500, e–mail: [email protected].

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto