(© Jacek Babicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Quadem legalnie będzie można jeździć po ukończeniu 14. roku życia, a także po zdaniu egzaminu na prawo jazdy kat. AM. To najważniejsze postanowienia projektu ustawy opracowanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Nowe przepisy mogą wejść w życie pod koniec przyszłego roku.

Lubelskie: tor wyścigowy na fali obietnic wyborczych

Jak zapewniają urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury, opracowanie nowych zasad wymogło samo życie. - Z roku na rok takie pojazdy są coraz popularniejsze. Jeżeli ktoś decyduje się na wyjazd na drogę publiczną, powinien znać przepisy ruchu drogowego - tłumaczy Mikołaj Karpiński, rzecznik prasowy resortu.

Kategoria AM będzie upoważniać do jazdy quadami lekkimi o masie do 350 kg. Osoby powyżej 14. roku życia będą musiały przejść kurs w ośrodku szkolenia kierowców, a także zdać egzamin państwowy. Z kolei prawo jazdy kat. B1 na prowadzenie quadów ciężkich (powyżej 350 kg) będą mogły uzyskać osoby powyżej 16. roku życia.

Lublinianie walczą o budowę Toru Lublin (ZDJĘCIA)

Policjanci uważają, że regulacje są bardzo potrzebne. - Teraz quada daje się dzieciom w prezencie komunijnym. Wypadki wprawdzie nie zdarzają się zbyt często, ale znajomość przepisów wcale nie zaszkodzi - uważa Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin.

Projektem zmian w prawie o ruchu drogowym niebawem zajmą się posłowie.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!