Stadion w Puławach może gościć jedną z reprezentacji uczestniczących w Euro 2012 Stadion w Puławach może gościć jedną z reprezentacji uczestniczących w Euro 2012

Stadion w Puławach może gościć jedną z reprezentacji uczestniczących w Euro 2012 (© Karol Wiśniewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W tym momencie to tylko spekulacje, ale pojawiła się szansa, że któraś z drużyn piłkarskich może przyjechać na Lubelszczyznę w czasie Euro 2012. Jak udało się nam dowiedzieć, nasze trójmiasto Nałęczów - Kazimierz Dolny - Puławy starające się o status ośrodka pobytowego na turniej Euro 2012, zostało zakwalifikowane do grona 20 najlepszych ośrodków w Polsce i będzie ujęte w katalogu przygotowywanym przez UEFA.

- Weszliśmy do katalogu UEFA - informuje zadowolony Andrzej Kozłowski, dyrektor do spraw marketingu w Uzdrowisku Nałęczów. - Myślę, że jesteśmy bardzo atrakcyjnym kąskiem dla reprezentacji.

Mniej wylewny natomiast jest Adam Olkowicz, dyrektor turnieju Euro 2012 w Polsce, który nie zdradza jeszcze, jakie ośrodki zakwalifikowały się do katalogu. - Już niebawem opublikujemy pełną listę ośrodków - mówi Olkowicz. - Chcemy, aby równocześnie stało się to u nas i na Ukrainie. Puławy szanse oczywiście mają, bo to ciekawa propozycja. Na dziś pewny jest tylko ośrodek w Grodzisku Wielkopolskim, który jako centrum pobytowe wybrała piłkarska reprezentacja Polski.

Naszym miastom ubyła więc jedna kandydatura, bowiem trzeba podkreślić, że samo znalezienie się w katalogu przygotowywanym przez UEFA wcale nie gwarantuje, że uczestnik mistrzostw wybierze właśnie tę propozycję. - W katalogu przygotowywanym na Euro 2012 zostaną zawarte jedynie propozycje centrów pobytowych - tłumaczy Olkowicz. - Duża ilość propozycji będzie stwarzała możliwość wyboru miejsca pobytu przez daną reprezentację. Oczywiście zakwalifikowanie się do grona ośrodków rekomendowanych może też być dobrym narzędziem marketingowym dla wybranych.

Nałęczów, Kazimierz Dolny i Puławy tworzące jeden ośrodek pobytowy to oryginalna propozycja, bowiem w większości przypadków do tego miana kandydują poszczególne miejscowości. Nasz ośrodek, oprócz wielu plusów, ma niestety także minusy. Za największy można uznać lokalizację, ponieważ nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie żadnego z miast gospodarzy Euro 2012. Najbliżej jest do Warszawy, więc pewnie zespoły, które trafią do grupy grającej w tym mieście, będą potencjalnymi gośćmi naszego ośrodka.

Na informację, kto ewentualnie mógłby się u nas zakwaterować, trzeba będzie jednak poczekać nawet do końca przyszłego roku. - Dopiero w grudniu 2011 roku nastąpi losowanie grup turnieju finałowego Euro 2012 i wówczas reprezentacje podejmą ostateczne decyzje - mówi Olkowicz.

- Już od września przedstawiciele poszczególnych federacji będą wizytować ośrodki, aby przeprowadzić wstępne rozeznanie - dodaje Kozłowski.

Dlatego wszystkie nasze miasta dopinają swoje inwestycje na ostatni guzik, tak aby obiekty były gotowe do zaprezentowania wysłannikom federacji. W Puławach dobiega już końca budowa nowoczesnego stadionu, mogącego pomieścić blisko cztery tysiące kibiców, w Kazimierzu baza noclegowa jest już gotowa, tak samo jak w Nałęczowie. - Ciśnienie już z nas uszło - mówi Kozłowski. - Hotel, w którym może zamieszkać jedna z reprezentacji, jest już gotowy. W sobotę podczas zawodów balonowych nastąpi jego oficjalne otwarcie.

Jest wszystko...


Nałęczów - Kazimierz Dolny - Puławy to trójmiasto, które znalazło się w gronie ośrodków pobytowych na turniej Euro 2012. Gdy ta aplikacja była zgłaszana, mało kto wierzył w końcowy sukces i dostanie się do katalogu UEFA. Jednak dzięki staraniom i sporym nakładom finansowym udało się stworzyć centrum pobytowe z najwyższej półki. Jako że każ-de z miast indywidualnie nie było w stanie zapewnić odpowiednich warunków, zdecydowano się na podział obowiązków. I tak, w Nałęczowie powstał nowoczesny hotel dla reprezentacji, w Puławach wybudowano stadion i zaplecze treningowe, a Kazimierz Dolny zapewni odpowiednią ilość miejsc noclegowych dla dziennikarzy i służb pomocniczych. Z Dęblina natomiast jedna z reprezentacji będzie drogą lotniczą wyruszać na spotkania.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!