(© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy rok tuż tuż, różnorodność fajerwerków jest coraz większa, zobacz co zrobić aby nie spędzić Sylwestra na pogotowiu.

Z każdym rokiem gama dostępnych fajerwerków powiększa się, ich ceny kształtują się od kilku do nawet kilkuset złotych. Po każdym Sylwestrze pogotowia są pełne amatorów noworocznego strzelania. Zapytaliśmy jednego ze sprzedawców fajerwerków co jest najważniejsze przy zakupie i późniejszym odpalaniu, ładunków wybuchowych.

- Podstawowe rzeczy na jakie należy zwracać uwagę przy zakupie fajerwerków, to przede wszystkim instrukcja obsługi w języku polskim, dane teleadresowe producenta które łatwo zweryfikować i data przydatności do użytku tego typu produktu. Nie powinno się sprzedawać nawet najmniejszych fajerwerków osobom niepełnoletnim i jeśli ktoś wzbudza wątpliwości należy go legitymować - tłumaczy pan Janusz, wieloletni sprzedawca wyrobów pirotechnicznych i dodaje - Żadne fajerwerki nie powinny być odpalane z ręki, można odpalać z ziemi, z podestów ale nie wolno trzymać rakiety w ręku bezpośrednio przed odpaleniem. Należy również pamiętać, że prowadnicą dla wystrzeliwanych pocisków jest kij do którego są przymocowane, jeśli zostanie on złamany, bądź uszkodzony to przestajemy mieć gwarancję czy rakieta poleci tam gdzie została wycelowana -

Najlepszym sposobem aby uniknąć szpitala w noc sylwestrową jest ostrożność i nie odpalanie fajerwerków pod wpływem alkoholu. Jeśli już musimy strzelać to przygotujmy się do tego wcześniej, najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie fajerwerków profesjonalistom, szczególnie na organizowanych przez miasta zabawach "pod chmurką".

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!