Eivinas Zagurskas wraca do składu po kartkowej absencji Eivinas Zagurskas wraca do składu po kartkowej absencji

Eivinas Zagurskas wraca do składu po kartkowej absencji (© Karol Wiśniewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przed piłkarzami Górnika Łęczna niezwykle trudna przeprawa. W sobotę zagrają w Radzionkowie z miejscowym Ruchem (godz. 13), który w tym sezonie nie zaznał jeszcze porażki przed własną publicznością i stracił w ośmiu meczach u siebie tylko jedną bramkę. Przywiezienie przez górników z tego wyjazdu kompletu punktów będzie więc cudem.

A że te w sporcie zdarzają się szczególnie, to łęcznianie nie stoją na straconej pozycji. Motywując się przed meczem, mogą przywołać wspomnienie sprzed kilku lat, gdy w Radzionkowie (w sezonie 2002/2003) wygrali z Ruchem po bramce Pawła Bugały. Tamto spotkanie było ostatnią ligową konfrontacja obu ekip, niestety, żaden z obecnie grających w Górniku zawodników w pamiętnym meczu nie wystąpił.

Silna motywacja będzie łęcznianom potrzebna, bo zespołu nie omijają kolejne kłopoty kadrowe. W sobotę z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Mateusz Pielach, a kontuzji nabawił się drugi boczny obrońca Daniel Bożkow. Pocieszeniem jest natomiast powrót do składu Eivinasa Zagurskasa. Jednak pomimo ubytków w pierwszym składzie trener Jabłoński nie zamierza nastawiać się w Radzionkowie na defensywę.

- Nie wiem, czy cofnięcie się jest dobrym wyborem - mówi szkoleniowiec. - Musimy zagrać wyżej, jak najdalej od swojej bramki. Oglądaliśmy nagrania z meczu Ruchu i muszę przyznać, że jest bardzo groźny.

W zespole sobotniego przeciwnika łęcznian występują trzej zawodnicy, jeszcze nie tak dawno z powodzeniem grający w ekstraklasie. Są nimi Piotr Rocki, Jacek Wiśniewski i Dawid Jarka i to właśnie na nich Górnik musi zwrócić szczególną uwagę.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!