BKS Lublin awansował do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Podopieczni Marcina Zakrzewskiego w dwumeczu barażowym okazali się lepsi od Stali Stalowa Wola.

Lublinianie najpierw pokonali ekipę z Podkarpacia u siebie 4:0, a w rewanżu przegrali w Stalowej Woli 1:2. BKS w rundzie jesiennej sezonu 2017 opuścił krajową elitę, ale triumfował w lidze wojewódzkiej, a następnie w barażach.

– O naszym triumfie w większości zadecydowało doświadczenie zdobyte w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów – mówi Zakrzewski. – To było widać na boiskach. Byliśmy zespołem dominującym, narzucaliśmy rywalom nasz styl gry. W nadchodzących rozgrywkach będziemy chcieli się utrzymać. Myślę, że to realny cel – dodaje trener BKS.

Prezesem lubelskiego klubu jest Robert Gromysz, który praktycznie nie opuszcza żadnego spotkania juniorów młodszych. – Po spadku z CLJ w rundzie jesienniej stwierdziliśmy z trenerem Marcinem Zakrzewskim i pomagającym mu Jakubem Lewkowiczem, że postaramy się ponownie wygrać ligę wojewódzką i tym samym zdobyć brawo gry w barażach – wyjawia Gromysz. – Utrzymaliśmy praktycznie cały skład. Mieliśmy 14 wychowanków, a czterech zawodników zostało wypożyczonych z klubów z regionu. Na sukces złożyło się wiele czynników. Dobra atmosfera, solidna praca na treningach i pomysł na grę. Obserwując tę grupę młodych piłkarzy (wyróżniają się m.in. Michał Kot, czy Bruno Wacławek – red.) widać, że są zdeterminowani. Dobrze grają pressingiem, potrafią po stracie piłki szybko ją odzyskać - podkreśla prezes BKS.

Problemem jest tylko baza treningowa (w klubie trenuje około 500 młodych zawodników, jest 21 grup szkoleniowych), ale w BKS liczą, że to się niebawem zmieni.

– W Lublinie jest nowoczesna Arena i boiska treningowe, ale to za mało. Jeżeli na Alejach Zygmuntowskich na murawie powstanie mini tor żużlowy, to stracimy kolejne boisko. Wciąż jednak liczymy na to, że pozytywnie zakończy się sprawa budowy kompleksu boisk przy Lubelskim Klubie Jeździeckim. Nie mamy po prostu gdzie trenować. Już teraz dzięki gościnności część zajęć odbywa się w Pszczelej Woli – mówi Gromysz.

Gdzie więc swoje mecze będą rozgrywać juniorzy młodsi lubelskiego klubu w CLJ? – Albo na sztucznym boisku Areny, albo jeżeli uzyskamy taką zgodę na Al. Zygmuntowskich. Nasze boisko przy ulicy Balladyny nie spełnia wymogów – wyjawia Gromysz. – A jaki jest cel? Będziemy bronić się przed spadkiem. Po prostu jesteśmy realistami, a wszystko i tak zweryfikuje boisko – kończy prezes lubelskiego klubu.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Centralnej Lidze Juniorów - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!


Centralna Liga Juniorów - NaszeMiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!