(© Wojtek Antosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na terenie przyległym do baszty i zamku trwają prace archeologiczne. To część projektu rewitalizacji Wzgórza Zamkowego w Kazimierzu Dolnym.

Prace ruszyły w połowie czerwca 2010. - Nadal badamy teren wokół zamku i baszty. Planujemy założyć jeszcze trzy stanowiska archeologiczne, które pozwolą nam na prowadzenie dalszych badań - powiedział nam jeden z archeologów prowadzących prace.

W ubiegłym tygodniu przy ścianie zamkowej znaleziono zabytkowe zdobienie jednego z okien.

- Sama baszta jest również dla nas interesująca, chociaż do tej pory zawiedliśmy się, bo nic wokół niej nie znaleźliśmy. Ale w tym tygodniu zaczynamy przedsięwzięcie, które może przynieść ciekawe odkrycia. Mianowicie rusza odgruzowywanie wnętrza baszty - zostanie usunięta warstwa gruzu, która ma blisko 6 metrów głębokości. Co pod nią znajdziemy, nie wiadomo, ale liczymy na wiele - dodaje archeolog.

Prace rewitalizacyjne potrwają do końca 2011 roku. Do tego czasu baszta i zamek będą niedostępne dla zwiedzających. Inwestycja pochłonie ok. 7 mln zł.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!