(© wikimedia)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kazimierz Dolny otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na wykończenie hali sportowo-widowiskowej przy szkole podstawowej w Bochotnicy.

Władze gminy złożyły wniosek do Zarządu Województwa Lubelskiego o dofinansowanie kolejnego etapu prac czyli wykończenia obiektu. Projekt został zaakceptowany, Kazimierz otrzyma na ten cel prawie 400 tysięcy złotych z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Za te pieniądze samorząd wykona: podłogi, tynki, elewację, szatnie, łazienki i wyposaży halę we wszystkie niezbędne urządzenia.

Dzięki tym środkom budowa hali zostanie zakończona zgodnie z planem czyli do połowy 2012 roku.

Jest to już kolejny projekt, który będzie współfinansowany z funduszy unijnych. W listopadzie Kazimierz Dolny otrzymał ponad 5 milionów złotych na przebudowę i budowę sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz modernizację oczyszczalni ścieków.

W ciągu ostatnich 3 lat z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, gmina Kazimierz Dolny pozyskała w sumie prawie 19 milionów złotych.

Czytaj więcej: Będzie pierwsza hala w gminie

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!