(© Wojtek Antosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To już trzeci stok położony w okolicy Puław i Kazimierza Dolnego.

Stok będzie usytuowany przy wjeździe do Kazimierza od strony Puław, naprzeciwko boiska Orłów Kazimierz. Poza blisko 300 metrową trasą, dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i restauracja.

- Kazimierz jest pięknym miastem przyciągającym wielu turystów więc chcemy do nich wyjść z kolejną ofertą, tak aby zimą również pojawiali się w miasteczku. Po nowym roku będzie można spokojnie u nas szusować, na razie oddajemy jeden wyciąg z trasą około 300 metrową, ale już planujemy rozbudowę i kolejne dwa wyciągi - tłumaczy Marcin Świderski, współwłaściciel stoku

Warto pamiętać, że Kazimierz miał już swój stok narciarski i to znacznie wcześniej niż Parchatka czy Rąblów. Historia jego sięga jeszcze czasów przedwojnia, a zamknięto go w latach 80 - tych. Mieścił się on w tzw. "Norowym dole" a zakończył swoją działalność ponieważ, wskutek zmian własnościowych okazało się że stoi na prywatnej ziemi.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!