(© Wojtek Antosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po wielu latach starań w Bochotnicy powstanie pierwsza w gminie Kazimierz Dolny hala sportowa. Będzie ona połączona z istniejącą szkołą podstawową.

Mieszkańcy gminy o takiej hali mówili od dawna, władze samorządowe również były zdania że tego typu obiekt jest potrzebny.

Taka sal potrzebna jest dzieciom i młodzieży, potrzebna jest klubowi sportowemu Orły Kazimierz, który w okresie jesienno – zimowym nie ma gdzie trenować. Do tej pory mieszkańcy gminy którzy chcieli uczestniczyć w jakichś rozgrywkach musieli wynajmować sobie salę na terenie innych gmin. - tłumacz Grzegorz Dunia burmistrz Kazimierza Dolnego.

Obiekt będzie miał wymiary 24 na 12 metrów i powierzchnię ponad 770 m. kw., a kubatura hali razem z łącznikiem do budynku szkolnego to ponad 5 tys. m. sześciennych. Hala w Bochotnicy będzie kosztować 2,5 mln. zł. – Władze województwa przeznaczyły 1,1 mln zł. z programu"Rozbudowa infrastruktury sportowej województwa lubelskiego"

W tej chwili realizowany jest pierwszy etap czyli stan surowy zamknięty w ramach tego zadania wybudowana zostanie hala o wymiarach 12 x 24 metry z łazienkami i szatniami. Ma on zostać ukończony do lutego 2011 roku, całość inwestycji ma się zakończyć przed EURO 2012.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!