Od tego tygodnia zmieniła się organizacja ruchu na jednej z ważniejszych dróg w Kazimierzu Dolnym. Mowa o ul. Lubelskiej. Jak teraz wygląda jazda na tym odcinku?

Przede wszystkim z ul. Lubelskiej, a dokładnie jej odcinka od ul. Szkolnej do ul. Rynek zniknął stojący tam do tej pory znak zakazu jazdy. To oznacza, że kierowcy, którzy do tej pory musieli omijać mierzący około dwa kilometry odcinek, teraz swobodnie przejadą nim samochodem.

Dodatkowo, wzdłuż ulicy, która prowadzi od kazimierskiego Rynku aż do budynku nowej szkoły, zostaną wyznaczone specjalne miejsca parkingowe.

–Są one przeznaczone wyłącznie dla interesantów przedszkola, przychodni (po 5 miejsc), czy dla osób niepełnosprawnych (3 miejsca)- tłumaczą urzędnicy z Kazimierza.

Trzy wyznaczone miejsca parkingowe otrzymają też odwiedzający Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki . Przy ul. Lubelskiej mają także parkować ci kierowcy, którzy złożyli odpowiedni wniosek w magistracie.

Zakaz jazdy przy ul. Lubelskiej obowiązywał od czerwca ubiegłego roku. Miał on pomóc rozwiązać sytuację z turystami, którzy pomimo znaków zakazu parkowania i tak zostawiali na drodze swoje samochody.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!