Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Konkurs pierwotnie miał trwać do końca listopada, ale przedłużono go ze względu na zainteresowanie.

W ten sposób organizatorzy konkursu chcą umożliwić udział w nim nie tylko hotelarzom i restauratorom, którzy tradycyjnie, nadają odświętny wygląd swoim lokalom i ich otoczeniu najwcześniej ze wszystkich, ale również pozostałym mieszkańcom. Konkurs jest bowiem adresowany do właścicieli wszystkich posesji zarówno w mieście jak i gminie Kazimierz Dolny.

- Było kilka telefonów, rozmawialiśmy z mieszkańcami i na ich prośbę konkurs został przedłużony. Mieszkańcy tak wcześnie nie przystrajają swoich domów a nam zależy aby szanse w konkursie były równe dla wszystkich - tłumaczy Dorota Szczuka, inspektor ds. Promocji i Dziedzictwa Kulturowego w Urzędzie Miasta

Głównym celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia oraz kreatywności i aktywności w budowaniu atrakcyjnego dla oka wizerunku miasta. Iluminację mogą zdobić: domy, ogrody, elewacje kamienic, restauracje, galerie, stałe punkty handlowe czy inne miejsca. Komisja będzie oceniać: pomysłowość i oryginalność kompozycji świetlnej, estetykę oraz ogólny porządek wokół obiektu.

- Jest dzień dzisiejszy jest już kilka zgłoszeń, ale poczekamy do 20 grudnia i mamy nadzieję, będzie ich dużo więcej - dodaje Dorota Szczuka

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród jest planowane na I połowę stycznia przyszłego roku. Fundatorem nagrody głównej jest Burmistrz Kazimierza Dolnego.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!