Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jesteś miłośnikiem bursztynowego napoju z lekką goryczką? 10 i 11 września (piątek i sobota) musisz być w Kazimierzu Dolnym gdzie odbędą się drugie już Profesjonalia Piwowarów i Barmanów.

Będzie to jedyna okazja w Polsce, by osobiście przekonać się, jak wygląda proces warzenie piwa. Będzie można zobaczyć, jak sprawdza się jakość surowców oraz przeprowadza badanie trunku. Kąt nalewania, odpowiednio dobrane i przygotowane szkło wpływa na smak i jakość piwa - profesjonalni piwowarzy oraz barmanami podpowiedzą, jak serwować trunek z chmielu, by wydobyć wszystkie jego najlepsze właściwości.

W programie imprezy jest też konkurs na najlepszego piwowara i barmana. Ich wiedzę i umiejętności oceni jury z Robertem Makłowiczem na czele.

Profesjonaliom będzie towarzyszyć wystawa "Interaktywny Browar" - będzie można zobaczyć beczułki z piwem, nauczyć się perfekcyjnie nalewać złoty trunek, zajrzeć do kadzi warzelnianej, podejrzeć jak leżakuje piwo czy zobaczyć świeże szyszki chmielowe.

Nie zabraknie również atrakcji kulturalnych, wystąpi między innymi Kabaret Moralnego Niepokoju z premierowym programem, a muzyczną oprawę zapewni orkiestra pod batutą Adama Sztaby.

Wstęp wolny.

Szczegółowy program imprezy:


DZIEŃ PIERWSZY – PIĄTEK (10 września)
17:30 – oficjalne otwarcie imprezy na rynku w Kazimierzu Dolnym
20:30 – spektakl o warzeniu piwa Teatru Figur
21:15 – koncert zespołu The Beatlmen
22:15 – DJ


DZIEŃ DRUGI – SOBOTA (11 września)
14:00 – otwarcie drugiego dnia imprezy (miasteczko piwne przy ul. Szkolnej)
14:30 – pokaz kulinarny w wykonaniu Roberta Makłowicza
18:00 – finał konkursu na najlepszego Piwowara
19:00 – finał konkursu na najlepszego Barmana
20:30 – występ Kabaretu Moralnego Niepokoju
21:30 – koncert Orkiestry Adama Sztaby
22:30 – DJWiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!