Mariusz Stec Mariusz Stec

Mariusz Stec (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Najlepsi kierowcy rajdowi Lubelszczyzny spotkają się na Torze Lublin z zawodowcami. 11 Kryterium Asów Toru Lublin już w sobotę. Jest to doroczne podsumowanie sportu samochodowego w okręgu lubelskim.

– W tym roku Kryterium zapowiada się niezwykle interesująco, gdyż swój udział zapowiedzieli m.in. Tomasz Kuchar, Mariusz Stec i Piotr Maciejewski – mówi Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego, który organizuje imprezę. – Niesamowitą atrakcją będzie też to, że Tomasz Kuchar będzie się ścigał peguotem 207 S2000. Takiej maszyny na torze w Lublinie jeszcze nie było.

Uzupełnieniem tej stawki będą zwycięzcy klasyfikacji samochodowych okręgu lubelskiego i strefy wschodniej, dla których możliwość startu w jednej imprezie z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi kolegami będzie wielkim wyróżnieniem, dobrą szkołą i długo pamiętanym przeżyciem.

– Przebieg imprezy będzie bardzo atrakcyjna dla kibiców i uczestników. Część podstawowa kryterium składać się będzie z pięciu odcinków specjalnych – o miejscu końcowym w klasach decyduje suma tych wyników. Następnie najlepsza szóstka z klasyfikacji generalnej po części zasadniczej plus jedna załoga zakwalifikowana przez organizatora będą walczyć o końcowe zwycięstwo na „Karowej Toru Lublin”. Będzie to beczka i nawrót, a więc elementy znane z prawdziwej Karowej – wyjaśnia Gorczyca. Organizatorzy szykują także kilka niespodzianek i konkursów dla publiczności.

Impreza startuje w sobotę o godzinie 12 na Torze Lublin przy ulicy Zemborzyckiej. Wstęp wolny.

Wiadomości

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

J (gość) (soohy)

soohy - Tak się składa, że to AKCh jest organizatorem większości imprez na torze, w tym również i Kryterium Asów
Najpierw zdobądź informacje, poczytaj (ze zrozumieniem) a potem się wypowiadaj!

chełmianin (gość)

A Chełm to nie lubelszczyzna?? Tak się składa że tylko chełmski klub ma zapał do organizacji takich imprez

tom (soohy)

Sprawdź noty rajdów, starują ci, co zdobyli najwięcej punktów... a że są to w większości członkowie AkCh to już inna sprawa. Zresztą tam jeżdżą ludzie z całego województwa... nie tylko z Chełma.