Puławy, Kazimierz Dolny i Nałęczów znalazły się oficjalnie w przygotowanym przez UEFA katalogu ośrodków pobytowych na Euro 2012. Oznacza to, że drużyny biorące udział w polsko-ukraińskim turnieju będą mogły skorzystać z oferty "Lubelskiego Trójkąta". - Osiągnęliśmy jeden cel, teraz musimy przekonać do siebie przedstawicieli drużyn grających w mistrzostwach - mówi Ewa Wójcik, wiceprezydent Puław.

Pierwotnie do wyścigu o miano centrów pobytowych ruszyło 160 kandydatów. W czerwcu 2009 roku eksperci wytypowali 60 lokalizacji. Ostatecznie wybrano 21 ośrodków, które trafiły do oficjalnego katalogu UEFA. Na Ukrainie miano centrów pobytowych zyskało 17 ośrodków. To właśnie w tej ofercie będą przebierać drużyny, które w czerwcu 2012 roku zjadą na mistrzowski turniej.

Kandydatura Puław, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa zyskała pozytywną opinię europejskiej centrali piłkarskiej. Łatwo nie było, ponieważ kryteria były bardzo rygorystyczne.

Hotel nie może być oddalony od centrum treningowego o więcej niż 20 minut jazdy autokarem. Dotarcie do lotniska nie może zająć więcej niż godzinę. W hotelu musi być co najmniej 60 pokoi, odpowiednie zaplecze konferencyjne i restauracyjne.

Ośrodek treningowy powinien dysponować trybunami na co najmniej 1000 miejsc i stwarzać możliwość przeprowadzenia zajęć zamkniętych. Boisko o standardowych wymiarach 105x68 metrów musi mieć murawę o takim samym standardzie, co stadiony meczowe.

Jakie zadania stoją teraz przed gospodarzami centrów pobytowych? - Będziemy intensywnie lobbować w krajach, które mają szansę na występ w mistrzostwach - przekonuje wiceprezydent Ewa Wójcik. - Współpracujemy z miastami partnerskimi, m.in. w Niemczech, Holandii i Portugalii. Chcemy nakłonić przyjaciół z innych państw do wspierania naszej kandydatury. Ponadto liczymy na zaangażowanie się władz wojewódzkich. To wielka szansa na stworzenie bardzo atrakcyjnego pakietu promocyjnego z udziałem innych miast Lubelszczyzny.

Czasu na promocję swoich walorów jest sporo. Eliminacje do Euro są w początkowej fazie. Wszystkich 16 uczestników turnieju poznamy dopiero jesienią przyszłego roku. - Potwierdzenia rezerwacji i podpisywanie umów zaczną się po losowaniu grup turnieju finałowego, które 2 grudnia 2012 roku odbędzie się w Kijowie - powiedział wczoraj podczas konferencji prasowej Adam Olkowicz, dyrektor turnieju UEFA Euro 2012 w Polsce.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

merle (gość)

Czy ten dyrektor Olkowicz nie był pijany jak mówił, cyt:
"Potwierdzenia rezerwacji i podpisywanie umów zaczną się po losowaniu grup turnieju finałowego, które 2 grudnia 2012 roku odbędzie się w Kijowie"
Bedą losować grupy EURO po mistrzostwach, które odbędą się w czerwcu 2012?