Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na jeden dzień w Wilkowie pojawi się Mobilne Centrum Wsparcia, które będzie pomagać powodzianom.

Po tym, jak Wisła przerwała wał w Zastowie Polanowskim, aż 85 proc. Gminy Wilków znalazło się pod wodą. Przez powódź poszkodowanych zostało ok. 4,5 tysiąca mieszkańców. W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „HDI dla powodzian” w sobotę 11 grudnia od 9 do 16 w Zespole Szkół Publicznych wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, ubezpieczeniowych oraz pomocy psychologicznej.

- Jako towarzystwo ubezpieczeniowe doskonale znamy problemy powodzian, ponieważ braliśmy udział w likwidacji szkód popowodziowych w całym kraju. Dlatego, zależy nam by teraz, gdy jest czas na refleksję i wyciągnięcie wniosków na przyszłość, poprzez ośrodki wsparcia dać ofiarom powodzi możliwość nie tylko zdobycia niezbędnych informacji, ale również pomocy w osobistych problemach – mówi Anita Makowska, dyrektor Departamentu PR i Marketingu firmy HDI Asekuracja

Ideą Mobilnych Centrów Wsparcia jest dotarcie do mieszkańców najbardziej poszkodowanych przez powódź miejscowości. Eksperci dedykowani w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej – prawnik, psycholog oraz specjalista ds. ubezpieczeń – będą udzielać osobom zainteresowanym indywidualnych bezpłatnych porad z zakresu swojej specjalizacji. Usytuowanie Mobilnych Centrów Wsparcia w bliskim sąsiedztwie poszkodowanych ma na celu wyeliminowanie barier, zarówno finansowych jak i komunikacyjnych, które często uniemożliwiają powodzianom uzyskanie wsparcia, którego rzeczywiście potrzebują.

Do połowy lutego 2011 roku centrum odwiedzi w sumie 10 miejscowości, które ucierpiały w tegorocznej powodzi.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!