W trakcie zakończonego sezonu piłkarskiej III ligi, w barwach Motoru Lublin zaprezentowało się siedmiu zawodników, którzy wyróżniali się w Centralnej Lidze Juniorów. To pokazuje, że młodzieżowe rozgrywki mogą przygotować zawodników do gry w seniorskiej drużynie.W zakończonym na początku czerwca sezonie wschodniej grupy Centralnej Ligi Juniorów U19 Motor Lublin zajął bardzo wysokie, trzecie miejsce w tabeli. Wyższe lokaty w rozgrywkach zajęły jedynie Legia Warszawa i Cracovia, natomiast za lubelską drużyną uplasowały się tak znane marki jak Korona Kielce, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków czy Polonia Warszawa.

Świetna dyspozycja żółto-biało-niebieskich w CLJ sprawiła, że najbardziej wyróżniający się piłkarze otrzymali szansę zadebiutowania na boiskach trzeciej ligi.

- Dla Motoru Centralna Liga Juniorów U19 jest dobrym fundamentem, żeby wyróżniających się zawodników wprowadzać do pierwszego zespołu - mówi Piotr Zasada, trener drużyny seniorów.

Rafał Dusiło, jeden z młodych zawodników, który miał okazję sprawdzić się w trzeciej lidze nie ukrywa jednak, że seniorki futbol stawia przed piłkarzami nowe wyzwania. - W Centralnej Lidze Juniorów gra dużo dobrych drużyn i można powoli wprowadzać się w seniorską piłkę, która jest dwa razy szybsza i w grze jest więcej fizyczności - przyznaje.

Miniony sezon był udany dla drużyn juniorskich Motoru. Czy w przyszłości klub z Lublina będzie w stanie walczyć o medale w Centralnych Ligach Juniorów? - Jeżeli zawodnicy dadzą z siebie dwa razy więcej, to są w stanie osiągnąć taki wynik - twierdzi Dusiło.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Centralnej Lidze Juniorów - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!Centralna Liga Juniorów - NaszeMiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!