(© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kilka krótkich porad, które mogą pomóc wygrać z syndromem dnia następnego.

Najlepszym rozwiązaniem stosowanym od wieków jest nie pić, ale przy tak uroczystej chwili jak powitanie nowego roku ciężko zrezygnować z alkoholu. Można spróbować różnego rodzaju środki farmaceutyczne, które stosuję się przed i po wypiciu alkoholu. Zazwyczaj są to suplementy diety więc dostępne są bez recepty, ale jak wszystko tak samo one jednym pomogą a drugim zaszkodzą.

- Można na imprezie sylwestrowej mocne alkohole zakąszać tłustymi przystawkami, tłuszcz wiąże alkohol i dzięki temu zmniejsza się prawdopodobieństwo cierpienia na drugi dzień. Na pewno należy unikać gazowanych napojów gdyż przyspieszają one wchłanianie alkoholu. Ważne również jest to aby, alkoholi ze sobą nie mieszać, jeśli mamy ulubiony trunek to trzymajmy się go cały wieczór, symboliczna lampka szampana nie powinna w żaden sposób zaszkodzić - tłumaczy jeden z puławskich lekarzy

Ale co zrobić gdy jednak przesadziliśmy z alkoholem i budzimy się z potwornym bólem głowy. Na to też są sposoby, alkohol wypłukuje witaminy i mikroelementy, poza tym odwadnia organizm stąd efekt "suszenia". Na pewno trzeba uzupełnić płyny najlepsza jest woda mineralna niegazowana, poza tym dobrym rozwiązaniem jest szklanka soku pomidorowego lub herbata z cytryną i miodem.

Ze wszystkich powyższych porad najważniejsze jest zachować umiar, pić dla przyjemności a nie do upadłego.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!