Marta Frączek z Biblioteki u Kazimierza w Modliborzycach otrzymała nagrodę im. Anny Platto 2018.Marta Frączek od około 10 lat pracuje w Bibliotece u Kazimierza w Modliborzycach. - Jest osobą kreatywną, komunikatywną, dobrą organizatorką, chętnie sięga po nowatorskie formy pracy z dziećmi. Skupia lokalną społeczność wokół biblioteki - argumentowało swój wybór jury.

Kandydatkami do Nagrody im. Anna Platto były także Katarzyna Karwan z Józefowa, Agnieszka Piłat z Bełżyc i Elżbieta Stankiewicz z Mokrego. Nagroda przyznawana jest zawsze 8 sierpnia, w dniu urodzin patronki, od 1995 roku. Otrzymują ją osoby z woj. lubelskiego, które wyróżniają się w popularyzacji literatury dla najmłodszych oraz stosują nowatorskie formy pracy z młodymi czytelnikami.

Co powiedziała tegoroczna laureatka? - To wyróżnienie traktuję jako podziękowanie za dotychczasową pracę. Myślę, że będzie też taką kolejną siłą napędową do działań, nowych pomysłów i do rozwijania się - przyznaje Marta Frączek.

I podkreśla, że praca z młodym czytelnikiem to tka naprawdę inwestycja w przyszłość. - Często się zdarza, że po spotkaniach z dziećmi w przedszkolach, które prowadzę, takie dziecko przyprowadza za rękę rodziców do biblioteki. Jak widać takie akcje procentują - dodała laureatka.

Zobacz też:


Żydowski ślub na Placu po Farze. Para z Ukrainy powiedziała sobie: tak (ZDJĘCIA, WIDEO)

Słoneczny Wrotków w sobotę był pełny. Lublinianie odpoczywali nad zalewem [ZDJECIA]

Kluby w Lublinie. Tak bawiliście się w weekend [ZDJĘCIA]

Lubelskie. Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia

Poszukiwani przestępcy z woj. lubelskiego. Widziałeś ich? (ZDJĘCIA), cz. VIII


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!