(© wikimedia)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Powstanie 50 audycji dotyczących Kazimierza, jego historii i mieszkańców.

"Kazimierz Dolny w Radio Zet" tak będą nazywały się audycje, które są przygotowywane przez redakcję Radia Zet we współpracy z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym. Będą one emitowane przez prawie rok na stronie internetowej rozgłośni w podcaście Radio Zet Poleca. Każdy nowo nagrywany odcinek będzie pojawiał się co tydzień we wtorki. Audycje będą dostępne na stronie internetowej Radia ZET przez 6 lat.

- Pomysł narodził blisko rok temu i jest związany z projektem "Marka Kazimierz Dolny", zdecydowaliśmy się na Radio Zet bo przedstawiło nam najkorzystniejszą ofertę, ponieważ poza audycjami zrealizowane będę dwa programy, które pojawią się na antenie radia - tłumaczy Dorota Szczuka, inspektor ds. promocji i dziedzictwa kulturowego Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym

Osobą prowadzącą rozmowy z gośćmi audycji jest Marzena Chełminiak - właścicielka jednego z najbardziej rozpoznawalnych radiowych głosów. Prywatnie częsty gość i wielka miłośniczka Kazimierza.

W przygotowywanym materiale nie zabraknie również wypowiedzi specjalistów i autorytetów na tematy ważne dla zachowania tożsamości i charakteru Kazimierza Dolnego, a więc między innymi o dziedzictwie kulturowym i potrzebach jego ochrony, unikatowych i bardzo cennych walorach krajobrazu i przyrody, o Wiśle i dziedzictwie geologicznym.

Audycje są jednym z elementów projektu "Marka Kazimierz Dolny narzędziem promocji gospodarczej gminy i regionu”, jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

Czytaj także: Konkurs na iluminację

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!