(© Wojtek Antosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Radni z gminy Wilków i Kazimierz Dolny, postanowili wspólnie zacząć rozwiązywać swoje problemy. Dyskutowali na temat problemów popowodziowych i ewentualnych rozwiązania aby w przyszłości powódź nie była zagrożeniem.

Na spotkaniu poza samorządowcami obecny był przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, a także Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Zabrakło natomiast przedstawicieli władz wojewódzkich.

- Poinformowaliśmy radnych obu gmin, że prowadzone są rozmowy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska na temat wycinki zakrzaczeń na terenie międzywala. Wytypowaliśmy blisko 400 hektarów, które należy usunąć, jest szansa że wycinka ruszy w okresie zimowym, ale na ostateczne decyzje należy jeszcze zaczekać - powiedział Dariusz Osiak z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Puławach.

Radni podkreślali, że wały są ważną kwestią, ale należy również zwrócić uwagę na rozbudowę i utrzymanie urządzeń wewnątrz wałowych jak chociażby przepusty.

- Pan Pichla z Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych zapewnił nas, że wyrwa, która powstała wskutek powodzi zostanie naprawiona do końca listopada bieżącego roku. Kompleksowe zabezpieczenie pobrzeża Wisły i rzeki Chodelki ma zostać zakończone w 2012 roku. - powiedział Jan Gil, przewodniczący Rady Gminy w Wilkowie

Bardzo pozytywnym elementem wspólnej sesji jest inicjatywa obu gmin aby bardzo ściśle ze sobą współpracować i to nie tylko w sprawach powodziowych. - Doszliśmy do wniosku, że będzie nam łatwiej zabiegać o cokolwiek jeśli będziemy robić to wspólnie. Niezależnie czy będą to sprawy społeczne, czy gospodarcze, będziemy zacieśniać współpracę mimo, że należymy do różnych powiatów. Żywioł niszczy, ale jeśli teraz zaczniemy budować wspólnie i solidnie to w przyszłości mu się oprzemy - dodaje Gil

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!