Opolski Zakład Karny odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie. Osadzonym zaprezentowali program artystyczny poświęcony 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z inicjatywą zorganizowania dla więźniów niecodziennej lekcji historii wyszła dyrekcja działającego w Zakładzie Karnym Zespołu Szkół dla Dorosłych. – Chciałam, aby to moi uczniowie przygotowali z okazji Święta Niepodległości okolicznościowe przedstawienie, ale ponieważ zgłosiło się ich zbyt mało, zaprosiłam szkołę z Nałęczowa, która bez wahania przyjęła moje zaproszenie – opowiada dyrektor Beata Falińska. Przygotowany przez młodzież montaż słowno-muzyczny wysłuchało 30 penitencjariuszy, którzy na co dzień uczą się w szkole zawodowej i ogólniaku.

Przy okazji, uczniowie zwiedzili salę widzeń, kaplicę, pomieszczenia biblioteki i świetlicę kulturalno-oświatową. Poniedziałkowa wizyta w Zakładzie Karnym była pierwszą taką wizytą uczniów z Nałęczowa, ale nie ostatnią. - Dyrekcja nałęczowskiej szkoły wspólnie z młodzieżą planuje zorganizować zbiórkę książek dla naszej biblioteki, chce też przyjechać po raz kolejny do nas tuż przed świętami Bożego Narodzenia – mówi Falińska.

Łukasz Pruchniak, wychowawca ds. kulturalno- oświatowych dodaje: - W mijającym roku uczniowie i studenci z różnych szkół i uczelni niejednokrotnie odwiedzali naszą jednostkę penitencjarną. Mamy za sobą między innymi przedstawienie jasełkowe gimnazjalistów z Wilkowa i koncert rockowy studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!