W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U19 grupy wschodniej młodzi piłkarze Motoru Lublin zajęli trzecie miejsce, które gwarantuje im udział w nowej, zreformowanej lidze. Ze względu jednak na zmianę kategorii wiekowej, przed trenerem Tomaszem Jasikiem stoi teraz zadanie budowy nowego zespołu.

- Kilku piłkarzy zostanie, ponieważ PZPN umożliwił, żeby na boisku przebywało czterech zawodników z rocznika 2000. Dlatego 8-10 graczy z tego sezonu pozostanie w zespole i będzie pomagać w lidze. Natomiast dojdą chłopcy z rocznika 2001 i z nich będziemy musieli stworzyć drużynę, która powalczy na naprawdę wysokim poziomie. Będą rywalizować z najlepszymi w kraju – podkreśla trener.

Do nowej drużyny dołączą także zawodnicy, którzy niedawno uczestniczyli w naborze do akademii Motoru. – Zrobiliśmy casting dla piłkarzy z całej Polski. Kilku przyjechało, nawet ze Śląska, Mazowsza czy Podlasia. Mamy kilka nazwisk zanotowanych i chcielibyśmy ich sprawdzić, żeby wzmocnić zespół. Zależy nam, aby juniorzy rozwijali się na najwyższym poziomie, co gwarantuje, że za dwa, trzy lata będą w stanie pomóc pierwszej drużynie Motoru – tłumaczy Jasik.

Natomiast zawodnicy, którzy skończyli wiek juniora, a w tym gronie są m.in. Maksymilian Cichocki , Jakub Buczek i Krzysztof Jaśkiewicz, muszą rozejrzeć się za szansą w ligach seniorów. – Niektórzy dostaną okazję pokazania się w pierwszym zespole Motoru, natomiast inni poszukają sobie klubu na poziomie trzeciej, czwartej ligi. Ale każdy, jeśli dostanie szansę, to na pewno będzie chciał ją wykorzystać – uważa Jasik.

Trener juniorów wierzy w swoich podopiecznych i podkreśla, że wywalczone w tym sezonie trzecie miejsce w grupie wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U19 było ogromnym sukcesem. – Sukces zawdzięczamy ciężkiej pracy, dobremu podejściu zawodników, sztabu szkoleniowego i klubu. Osiągnęliśmy wynik ponad stan, a teraz zrobimy wszystko, żeby w następnym sezonie się utrzymać. Na pewno będzie to jeszcze trudniejszym zadaniem – twierdzi Jasik.

W minionym sezonie juniorzy Motoru ulegli w CLJ tylko Legii Warszawa i Cracovii. Za zespołem z Lublina uplasowało się natomiast m.in. kilka drużyn klubów występujących w ekstraklasie.

BKS Lublin wrócił do Centralnej Ligi Juniorów:


CENTRALNA LIGA JUNIORÓW w SPORTOWY24.PL

Wszystko o Centralnej Lidze Juniorów - newsy, ciekawostki, wyniki i tabele!


Centralna Liga Juniorów - NaszeMiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!