W Niemczech wcale nie musi być drożej niż w Polsce! Oto 10 rzeczy, które taniej kupimy za naszą zachodnią granicą. Zobacz, co najchętniej przywozimy od naszych sąsiadów zza Odry. Niektóre z tych rzeczy mogą okazać się świetnym prezentem dla bliskich, a także wyjątkową pamiątką.


Hallo

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tutam (gość)

Jako miłośnik audio, przypominam że i dostęp do wielu towarów jest w Niemczech łatwiejszy niż w Polsce. Jeżeli chodzi o audio: pełnowymiarowe, segmentowe wieże Denona, Yamahy czy Onkyo (w cenie ok. 250 euro za segment) są do kupienia w każdym Media Markcie i Saturnie. W Polsce w elektromarketach ludziom wciska się badziewne kina domowe i badziewne chińskie miniwieże. Pełnowymiarowe klocki są u nas dostępne tylko w drogich salonach w największych miastach lub przez internet. W Media Expercie to w ogóle zapomnijcie o dobrym audio - oferta dla głuchych.

nic się nie zmieniło (gość)

Z a jednego zdjętego pampersa staremu esesmanowi kupisz pół litra wina w markecie :)

oszyi (gość)

Znaczy się niemieckie markety w Polsce strzyżą polskiego konsumenta podwójnie :) Prawie jak za Donalda "luftchanssę" zbaw. Damy radę. Kwestia czasu.

Jan (gość)

"w Niemczech zapłacimy tylko 80 centów - w Polsce 3,70", wina, woda - no nie, w biedronie kosztuje 59 groszy!... i parę innych z "d... wzięte porównania"! Do tego VAT w Niemczech jest niższy więc już nawet artykuł o tej samej cenie netto będzie w Niemczech tańszy - tym właśnie jest różnica ceny telewizora!
Na jakoś autor artykułu liczył, że czytać to chyba będą debile!

karlus (gość)

Jestesmy dzięki naszym elitom politycznym,krajem kolonialnym z tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu dla min.niemieckiej gospodarki.

R. (gość)

W Niemczech najdroższy jest czynsz za mieszkanie a reszta wszystkich towarów jest tania w porównaniu do Polski bo i podatek od towarów jest niższy niż u nas. Najwyższy jest 19 %. Należy przypomnieć że i dochody przeciętnego Niemca są w dalszym ciągu kilkakrotnie wyższe niż w Polsce.