Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Puławach trwa rekrutacja do Szlachetnej Paczki

Wojtek Antosz
Organizatorzy akcji po raz kolejny poszukują wolontariuszy, którzy pomogą w zbieraniu informacji na temat rodzin potrzebujących, będą kontaktować się z darczyńcami i przekażą gotowe paczki.

W naszym rejonie Szlachetna Paczka jest organizowana po raz trzeci. Do udziału w projekcie można zgłaszać się do 15 października, na stronie www.superw.pl.

- W zeszłym roku pomogliśmy 14 rodzinom. Nasza pomoc ma nie tylko wymiar materialny, bo nasi wolontariusze nie kończą swojej pracy wraz z zakończeniem projektu. Jeśli jest taka potrzeba to mogą oni danej rodzinie pomóc w sprawach związanych z dniem codziennym. Wszystko zależy od potrzeb i możliwości wolontariuszy. - wyjaśnia koordynator rejonu Jolanta Kuś i dodaje: zależy nam na wydobyciu potencjału każdej z wytypowanych rodzin, przy czym zaznaczam, że wizyta wolontariusza u danej rodziny nie jest jednoznaczna z otrzymaniem paczki. Powody dla których tej paczki może nie być są dwa, albo rodzina nie została zakwalifikowana albo nie znalazł się darczyńca. -

Do projektu Szlachetna Paczka rodziny nie mogą zgłaszać się same, może to zrobić parafia, opieka społeczna, czy nawet sąsiedzi ale zgłoszenia od rodzin nie są przyjmowane.

Wolontariusze, którzy zostaną do projektu zakwalifikowani 23 października przejdą szkolenie i tam "otrzymają rodzinę" w której będą mieli za zadanie przeprowadzić wywiad i zdecydować o jej włączeniu w projekt. Jeśli tak się stanie dana rodzina jest umieszczana w bazie danych do której od 19 listopada będą mieli dostęp darczyńcy. Od tego momentu będą mogli decydować komu chcą pomóc, wielki finał akcji odbędzie się 11 grudnia.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat po przejściu rozmowy kwalifikacyjnej. Osoby poniżej tego wieku mogą zostać tzw. wolontariuszami wspomagającymi, którzy wspólnie ze "zwykłymi" wolontariuszami będą pilotować sprawy związane z konkretną rodziną.


Szlachetna Paczka to ogólnopolski program pomocowy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa, organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, organizację pożytku publicznego od 2001 roku. Jego głównym założeniem jest przekazanie odpowiadającej na konkretne potrzeby pomocy rodzinom dotkniętym biedą. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej paczkę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pulawy.naszemiasto.pl Nasze Miasto