Program taneczny You Can Dance pokazał, że prawdziwym polskim zagłębiem tanecznym jest Białystok. Najwyższa pora, by Lublin nadrobił zaległości i udowodnił, że mieszka tu wielu świetnych tancerzy. Okazja nadarza się we wtorek, na pierwszym lubelskim castingu do szóstej edycji You Can Dance.

"Mam Talent": Magda Welc wygrała!!!

Eliminacje odbędą się w Teatrze Muzycznym. Start o godz. 8. Koniec? Tego nie wie nikt, niektórzy (pewnie nauczeni doświadczeniem z poprzednich edycji) twierdzą, że casting może się skończyć nawet po północy. Ale jest o co walczyć: zwycięzca You Can Dance otrzymuje stypendium w szkole tanecznej na Broadwayu i 100 tysięcy złotych.

- Podczas castingów jurorzy wybiorą 36 kandydatów, którzy zrobią na nich największe wrażenie. Grupa szczęśliwców pojedzie na warsztaty choreograficzne, które w tej edycji odbędą się w Casablance. Czeka ich tam siedem dni ciężkiej pracy z najbardziej cenionymi polskimi i światowymi choreografami - informują organizatorzy.

Przypomnijmy, że w szóstej edycji YCD nastąpiły niemałe zmiany: w fotelu jurora zasiądzie dotychczasowa prowadząca Kinga Rusin. Zastąpi ją znana z programu Taniec z gwiazdami Patricia Kazadi. Jurorów (oprócz Rusin: Michał Piróg i Agustin Egurrola), pod budynek Teatru Muzycznego przywiezie przygotowana na tę okazję limuzyna.

Warunki udziału w eliminacjach: wiek 16 - 30 lat, dowód tożsamości (w przypadku nieukończonych 18 lat, należy przyjść z osobą dorosłą lub ze zgodą rodzica na piśmie wraz z jego numerem dowodu osobistego), należy przygotować układ choreograficzny (czas trwania: maksymalnie jedna minuta), należy zabrać ze sobą podkład muzyczny do układu (na płycie kompaktowej w formacie audio lub mp3) oraz informację o utworze (tytuł, wykonawca, kompozytor, autor tekstu, tytuł albumu, rok wydania).

Można także przygotować i zaprezentować układ w duecie lub grupowy, jednak każdy oceniany będzie indywidualnie. Casting otwarty jest dla tancerzy: amatorów i profesjonalistów.

Przebieg castingu:


Rejestracja od godziny 8 do 12. W ramach przesłuchań tańczy się do muzyki przygotowanej przez organizatora. Tylko wybrani przez jurorów kandydaci tańczą własny układ choreograficzny do przygotowanej przez siebie muzyki.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!