MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sterylizatornia w Szpitalu Powiatowym w Rykach już jest! Szpital rozpoczyna kolejny etap. Zobacz zdjęcia

Jolanta Masiewicz
Jolanta Masiewicz
Oddana do użytku sterylizatornia, to kolejny krok w rozwoju szpitala w Rykach - podkreślił  Dariusz Szczygielski, starosta rycki.
Oddana do użytku sterylizatornia, to kolejny krok w rozwoju szpitala w Rykach - podkreślił Dariusz Szczygielski, starosta rycki. Łukasz Kamińśki
Szpital w Rykach zakończył realizację pierwszego etapu sterylizatorni. Nowe pomieszczenia już wkrótce zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji.

Przedstawiciele szpitala podkreślają, że to ważny krok w zapewnieniu wysokiego standardu opieki zdrowotnej oraz minimalizacji ryzyka zakażeń szpitalnych, a dbałość o właściwe procesy sterylizacyjne przyczyni się do poprawy wyników leczenia i zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. Sercem systemu będzie tu nowoczesny autoklaw. Pomieszczenia sterylizatorni połączone są windą z blokiem operacyjnym. Dodatkowo funkcjonuje tu poddział na trzy strefy - brudną, czystą oraz sterylną.

- W szpitalu działa nowy blok operacyjny na oddziale Chirurgii Jednego Dnia, gdzie wykonywane są zabiegi. Połączenie windą chirurgii i sterylizatorni pozwoli na wykonywanie większej liczby zabiegów. Od strony ekonomicznej będzie to bardzo opłacalne dla szpitala, choć nasz szpital jest w bardzo dobrej kondycji finansowej - podkreśla dr n. med. Cezary Sawulski, dyrektor ds. medycznych ryckiego szpitala.

Kolejny etap to wyposażenie nowych pomieszczeń w autoklawy, myjnie ultradźwiękowe, suszarki, stoły do pakowania i inne niezbędne urządzenia. Na końcu personel szpitala czeka jeszcze szkolenie z zakresu prawidłowego korzystania z urządzeń oraz procedur sterylizacyjnych i dezynfekcyjnych.

- Wydawałby się, że dziś to tylko ściany, ale to również miejsce do demineralizacji wody, system wentylacji, cała infrastruktura do autoklawów i myjek oraz winda. To zamyka pierwszy etap, w kolejnym wprowadzimy sprzęt niezbędny do sterylizacji - mówi Piotr Kienig, prezes Zarządu Szpitala Powiatowego w Rykach.

To kolejny krok w rozwoju Szpitala Powiatowego w Rykach

Przedstawiciele samorządu tłumaczą, że ta inwestycja, to kolejny krok w rozwoju Szpitala Powiatowego w Rykach, który rozpoczął działalność w styczniu 2019 roku.

- Dziesiątego grudnia 2018 r. Rada Powiatu w Rykach utworzyła podmiot leczniczy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą „Szpital Powiatowy w Rykach”, w której 100% udziałów posiada powiat. W dniu 18 stycznia 2019 r. nastąpiło przejęcie budynków szpitala od byłego dzierżawcy. Powiat Rycki podjął działania w kierunku odtworzenia działalności szpitala i przywrócenia właściwej opieki medycznej, co potwierdzają liczne inwestycje i wysokie nakłady ponoszone na ten cel. Wykonano ogromną pracę odtworzenia wszystkiego: budynków, terenu, niezbędnego sprzętu i zatrudniono kadrę medyczną. Sterylizatornia, to kolejny krok w rozwoju szpitala – mówi Dariusz Szczygielski, starosta rycki.

Zobacz w naszej galerii zdjęcia z tego wydarzenia.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sterylizatornia w Szpitalu Powiatowym w Rykach już jest! Szpital rozpoczyna kolejny etap. Zobacz zdjęcia - Ryki Nasze Miasto

Wróć na kazimierzdolny.naszemiasto.pl Nasze Miasto